Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Divotvurce

-> Charakterník

obrázek postavyŠum lesa byl náhle přerušen zvukem rychle běžících nohou.Lesem utíkal malý chlapec.Najednou se zastavil a poslouchal,někde v dálce uslyšel slabý zvuk sekery dopadající na strom.Znovu s rozběhl za zvukem.Zvuk zesílil a on konečně uviděl svého otce.Z neskonalou úctou se zastavil a díval na svého otce,na jeho mohutné paže jenž máchaly s obrovskou dřevorubeckou sekerou jako by byla jen pírko.

"Otče" zvolal a lekl se sám svého hlasu.Statný muž obrátil svou hlavu a jeho oči spočinuly na očích jeho jediného syna.Usmál se,opřel svou sekeru o mohutný strom a rozevřel náruč.Chlapec se usmál a rozběhl se ke svému otci a schoulil se do jeho náruče.

Přešlo pár let....

Mladý muž ze starostí v očích pohlédl na svého otce,sklopil oči a v myšlenkách se vrátil k oné chvílí v lese a se slzami v očích tu vzpomínku vypudil.Jeho otci se tuto zimu stala nehoda spadl na něj strom a zůstal upoután na lůžko.Do konce života si nepřestane vyčítat,že svého otce pustil v tak tuhé zimě samotného do lesa.Kdyby šel sním nemuselo se to stát.

"Otče" syn znovu pohlédl na svého ležícího otce,nastala chvíle abych na nějaký čas převzal tvé povinnosti,než se plně uzdravíš.Mnohému jsi mě už naučil a já slibuji,že budu dělat vše abych ti dokázal že jsem tě hoden.
Zvedl se ze stoličky pohlédl svému otci do očí,políbil ho na čelo,podal mu ruku a odešel ke dveřím kde ležela opřená otcova dřevorubecká sekera.Podíval se na svého otce,ten jen souhlasně pohnul hlavou.

"Díky otče"mladík zvedl obrovskou sekeru,jako by byla pírko jen jednou rukou,položil si ji na rameno a vyšel do tmy.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Heratrix - 2

O postavě si letmou představu uděláme, až na chybějící mezery po interpunkci je to i slušně psané, ale přidala bych něco zajímavého, z Andarie. Taky mi nesedí to jméno - pro syna dřevorubce.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 1x

© Copyright 2002-2019 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist