Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Joseffa la Querte

-> Charakterník

obrázek postavyV malé vesnici, v malé chaloupce žila malá holčička se svojí rodinou, jmenovala se Joseffa. Její matka byla hraničářka a otec byl velmi zručný řemeslník, jeho výrobky byli slavné i v nejširším okolí.

Jednoho dne šla malá Joseffa se svým otcem na houby do nedalekého lesa. Joseffa uviděla v dáli krásné houby, rozběhla se za nimi, v tom najednou uslyšela řev koňských kopit. Šla se podívat co se děje a uviděla skřety, jak se blíží na její rodnou vesnici, zalekla se a utíkala to říci svému otci. Spolu utíkaly do města varovat ostatní ale, bylo pozdě. Uviděli, jak prohledávají jejich dům, v tom najednou uslyšeli řev její matky. Otec schoval Joseffu do křoví a rozběhl se pomoc její matce, popadl sekyru zaseknutou ve špalku a utíkal do boje. Joseffa slyšela řev a pak ticho, strašné ticho vylezla z úkrytu a šla se podívat, co se stalo s její rodinou, oknem nakoukla a viděla skřeta, jak píchl meč do srdce jejího otce. Otevřela pomalu dveře, zvedla meč, který ležel na zemi, a usekla skřetovi hlavu.Když se vzpamatovala ze svého činu, uviděla, že její rodná vesnice je v plamenech. Chvíli hledala, jestli někdo nepřežil a nikoho nenašla. Tehdy si uvědomila, že je jediná co přežila útok. Co oplakala smrt svých rodičů, pohřbila je a rozhodla se, že zapomene na vesnici a půjde do světa hledat noví domov.

Šla dlouhých pět dní a nikoho nenašla. Až šestý den dorazila k městu, a tak vešla obrovskou bránou dovnitř. Chvíli se potulovala po městě a nikoho nenašla, co by ji dal najíst a napít v tom najednou uviděla malého chlapce, který ukradl chleba ze stánku pekaře. Měla ukrutný hlad a tak to zkusila taky. Povedlo se jí to, vyděl ji u toho ten chlapec a zeptal se ji, proč to udělal. Vysvětlila mu, že nemá co jíst a pít a že nemá kde byt. Chlapec ji odvedl k polorozpadlému domu a seznámil ji s ostatními zloději. Tam se naučila jejímu řemeslu a tím je zlodějna. Nenaučila se jen krást a otvírat zámky, naučila se i bojovat a zacházet se zbraněmi.

Jednou když už byla dospělá, rozhodla se, že půjde dál a bude se živit poctivě. Změnila si jméno na Joseffa la Querte, rozloučila se s přáteli a odjela k pobřežnímu městečku, kde odplula do Andarie.
V Andarii si koupila malí dům, plnila různé úkoly a pomáhala lidem.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Heratrix - 2

klasické schéma - skřeti, jediná přeživší, odjezd do Andarie, achjo. tak aspoň nějaké pokračování? :-)
Cintie - 2

"řev koňských kopyt"? Pobavilo. Scénář příběhu víceméně nenápaditý, sem tam chybka. Co takhle pokračování o jejím životě na Andarii? ;)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 2x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist